Wojny, spory o tron i utrata kolonii przyczyniły się w XIX wieku do upadku Hiszpanii. Wojna domowa, która wybuchła w 1936 roku, a następnie dyktatura Franco trwająca od 1939 do 1975 roku, uczyniły z Andaluzji hiszpański przytułek dla ubogich ze słabo rozwiniętym przemysłem i dużym bezrobociem.Wymownym świadectwem tego stanu rzeczy jest fakt, iż okres ten wniósł niewiele do architektury i historii sztuki. Co prawda obecnie Andaluzja posiada liczące się gałęzie gospodarki, jak turystyka i opłacalne rolnictwo, jednak nie jest w stanie rozwiązać problemu bezrobocia. Jedną z głównych przyczyn tej sytuacji gospodarczej jest zapewne feudalna struktura majątkowa, odziedziczona po czasach rekonkwisty - niemal połowa wszystkich ziem znajduje się w rękach około 4% ludności, jednocześnie zaś istnieje cała armia wyrobników, nie posiadających żadnego majątku. Innym powodem są ograniczone zasoby bogactw naturalnych, znajdujących się jedynie na południowym wschodzie i w Sierra Morena, jak również nieliczne ośrodki przemysłowe i technologiczne. Następstwem tego stanu rzeczy były wielkie fale emigracji, poczynając od lat pięćdziesiątych aż po siedemdziesiąte.

Region opuściły niemal dwa miliony Andaluzyjczyków, by podjąć pracę na północy kraju lub za granicą. Mimo to obecnie Andaluzja nie jest już przytułkiem dla ubogich, lecz świadomym swej politycznej tożsamości regionem, który wytycza sobie ambitne cele gospodarcze; dodatkowe bodźce ekonomiczne przyniosła mu Wystawa Światowa w 1992 roku.

Kim jesteśmy

Zajmujemy się wycieczkami objazdowymi po całej Andaluzji. Zawsze i o każdej porze zabieramy pasażerów z lotniska w Maladze i zawozimy ich pod wybrany adres. Wynajmujemy apartamenty na terenie Costa del Sol. Jeśli wybierasz się do Andaluzji sprawimy by twoje wakacje były niezapomniane oraz bezstresowe!

Pogoda

Apartament na Costa del Sol


Nasze filmy

Nasz fanpage na Facebooku

Popularne posty