Meczet w Kordobie jest mieszaniną stylów architektonicznych które nakładały się w ciągu dziewięciu wieków trwających reform i konstrukcji.


Meczet w Kordobie, znajduje się w zabytkowym centrum miasta, jest jednym z najwspanialszych przykładów sztuki muzułmańskiej w Hiszpanii. Budowę świątyni nakazał  Emir Abderrahman w 785r na miejscu dawnego kościoła Wizygotów St Vincent.

W późniejszych wiekach, meczet przeszedł kilka rozszerzeń. Abderrahman III nakazał budowę nowego minaretu, natomiast w 961 Alhaken II rozszerzył piętro budynku i udekorował mihrab. Ostatnia przebudowa była prowadzona przez Almanzora w 987. W rezultacie, w środku wygląda to jak labirynt kolumn wielkiej urody, z podwójnymi arkadami podkowy. W 1523,  po podboju chrześcijańskim, został zbudowany wewnątrz katedry, który podkreśla ołtarz główny, barokowy ołtarz z drewna mahoniowego. Mihrab jest jednym z największych w świecie muzułmańskim, z najbardziej szlachetnym części meczetu. Wystrój jest z bizantyjskiej mozaiki i rzeźby z marmuru. Patio de los Naranjos - czyli pomarańczowy ogródek jest na początku wejściaKim jesteśmy

Zajmujemy się wycieczkami objazdowymi po całej Andaluzji. Zawsze i o każdej porze zabieramy pasażerów z lotniska w Maladze i zawozimy ich pod wybrany adres. Wynajmujemy apartamenty na terenie Costa del Sol. Jeśli wybierasz się do Andaluzji sprawimy by twoje wakacje były niezapomniane oraz bezstresowe!

Pogoda

Apartament na Costa del Sol


Nasze filmy

Nasz fanpage na Facebooku

Popularne posty