Fuengirola leży w żyznej dolinie Sierra de Mijas. Otoczone plantacjami trzciny cukrowej miasto powstało w tym samym czasie co wioska Santa Fe de los Boliches. Fuengirola zawdzięcza swoją nazwę rybakom  z Genui którzy osiedlili się tu w XV wieku. To 60 tyś, miasto jest małym ale popularnym kurortem. Co roku w lipcu odbywa się tu morska procesja. Plaże noszą nazwy : Playa Santa Amalia, Playa San Francisco, Playa Los Boliches, Playa Las Gaviotas, Playa El Ejido / El Castillo. Apartamentowce oraz piaszczyste plaże były by nudne gdyby nie pamiątki z przeszłości.

Port w Fuengiroli nie jest tak okazały i piękny. Ale ma swój urok
W centrum miasta koło Paseo Maritimo stoi islamski meczet. W restauracjach starego miasta podają homary i inne skorupiaki. Targ Mercadillo de los Martes stanowi kolejne urozmaicenie. W Fuengiroli jest jedyne zoo na Costa del Sol. W warunkach prawie naturalnych, bo bez klatek i krat, żyje tu 500 gatunków zwierząt z Afryki, deszczowych lasów Ameryki Południowej, Madagaskaru i południowo-wschodniej Azji.

Meczet w FuengiroliMiędzy Fuengirolą a Mijas powstał Aqua Park którego główna atrakcja jest zjeżdżalnia imitująca rwącą górską rzekę, wijącą się w śród zboczy porośniętych kaktusami.

Aqua Park w Fuengiroli to znakomite miejsce na wodne szaleństwa


Życie w Andaluzji nie było łatwe bo dziwnych zrządzeniem losu wszyscy o niej zapomnieli. Stąd wyruszały wyprawy do Nowego Świata, ale tubylcy ledwo wiązali koniec z końcem. Dopiero w XX wieku Hiszpania pozostała ponownie odkryta. Najpierw przybyli tu samotni wędrowcy, historie jakie opowiadali zadziwiły cały świat. Coraz więcej ludzi chciało zobaczyć tą krainę. W latach 60 było tu ich tylu, że mogli by osiedlić mały europejski kraj. 20 lat później ilość przeszła w jakość i coraz więcej miejscowości zajęło się turystyką.  Przez cały rok przyjeżdżają tu goście, ale tłumów należy spodziewać się tylko w sezonie letnim.

Widok na Fuengirole w pochmurny dzień zimą


Na pobliskim wzgórzu po drugiej stronie kanału, wyrasta arabski zamek Castilo de San Isidro zwany także wierzami Castilo Sohail. Wybudowano go w X wieku, potem został wzmocniony by móc się bronic przed piratami.

Zamek w Fuengiroli znajduję się przy samym końcu miastaW centrum miasta Fuengirola znajduję się plac doskonały na krótki odpoczynek.

Kościół w Fuengiroli

Stara kamienica

Plaża w Fuengiroli i widok na góry

Główny deptak przy plaży
Kim jesteśmy

Zajmujemy się wycieczkami objazdowymi po całej Andaluzji. Zawsze i o każdej porze zabieramy pasażerów z lotniska w Maladze i zawozimy ich pod wybrany adres. Wynajmujemy apartamenty na terenie Costa del Sol. Jeśli wybierasz się do Andaluzji sprawimy by twoje wakacje były niezapomniane oraz bezstresowe!

Pogoda

Apartament na Costa del Sol


Nasze filmy

Nasz fanpage na Facebooku

Popularne posty