Stara wieś Castellar de la Frontera jest położona wysoko na wzgórzu w prowincji Kadyks, z widokiem na  zbiornik wodny Guadarranque.  Ta zabytkowa "wioska twierdza" słynie z dobrze zachowanego zamku.

Historia miejscowości sięga czasów prehistorycznych i epoki brązu, niegdyś w tym miejscu stała średniowieczna twierdza. Prehistoryczne obecność jest nadal widoczna w wielu jaskiniach na całym obszarze, gdzie entuzjaści mogą zobaczyć wspaniałe rysunki naskalne jako dowód naszego dziedzictwa. 

 Zamek odegrał ważną rolę w wojnach hiszpańsko - muzułmańskich . Wysoka góra była ważnym elementem strategicznym dla armii, dlatego narody  wielu kultur chciały kontrolować, to wzgórze. To doskonały punkt obserwacyjny oraz obronny.

Widok na pozostałości zamku w Castellar de la Frontera
Jako, że  Castellar de la Frontera było położone w bardzo trudno dostępnym terenie w 1960 roku zbudowano nowe miasto. 7 km od starej wsi,  w bardziej dogodnej lokalizacji przy drodze i stacji kolejowej zwanej Almoraima. 

Hiszpańska uliczka

Dwa lata później "
Rumasa Group" nabyła tą starą wioskę, w 1983 roku rząd hiszpański wywłaszcza  Castellar i ogłasza  go  "Pomnikiem historycznym". Przez ten czas, to miejsce było w stanie zaniedbania  ale  władze  zainwestowały równowartość około £ 100,000 w renowacje starego zamku i wsi.

Starodawna andaluzyjska architektura typowa dla tego regionu

Góry w Andaluzji

Znaczna część obszaru  gminy Castellar jest teraz częścią Parque Natural Los Acornocales, w którym roi się od dzikich zwierząt. Rolnictwo i hodowla są nadal główną gałęzią przemysłu w tym obszarze (ogromna ilość korku jest produkowana z drzew korkowych) 


Piękna hiszpańska uliczka ozdobiona kwiatami
 
Kiedy  mieszkańcy Starego Miasta zostali przesiedleni do nowoczesnych zabudowań, w Nuevo Castellar stare miasto stało się kolonia hipisów. Dziś niektórzy z nich nadal tam mieszkają. Bardzo dużo pracy kosztowało przywrócenie porzuconego miasta, w efekcie dziś jest, to miasto turystyczne. Są domy do wynajęcia i kilka sklepów, barów i restauracji. Przy wejściu do murów miasta codziennie w lecie odbywa się  rynek..


Wąska uliczka w Andaluzji.

 


 Castellar de la Frontera jest to miejsce, które warto zobaczyć będąc w Andaluzji. Mimo upływu lat i powstaniu 3 restauracji wioska nie tętni życiem. Cały czas sprawia wrażenie wymarłej a klimat panujący w tym miejscu jest bardzo unikalny. 

Kim jesteśmy

Zajmujemy się wycieczkami objazdowymi po całej Andaluzji. Zawsze i o każdej porze zabieramy pasażerów z lotniska w Maladze i zawozimy ich pod wybrany adres. Wynajmujemy apartamenty na terenie Costa del Sol. Jeśli wybierasz się do Andaluzji sprawimy by twoje wakacje były niezapomniane oraz bezstresowe!

Pogoda

Apartament na Costa del Sol


Nasze filmy

Nasz fanpage na Facebooku

Popularne posty